Kino Od Kuchni cz. II- konkurs Multikina i Śliwkowskiej w kuchni

Multikino oraz LG Electronics zapraszają 24 lipca o godzinie 20:00 na nowe Kino od Kuchni. Jest to cykliczny projekt, w ramach którego raz w miesiącu w wybranych kinach sieci Multikino prezentowane są na wielkim ekranie filmy slow foodowe.

Podczas drugiego spotkania w ramach cyklu „Kino od kuchni” 24 lipca o godzinie 20.00 zostanie zaprezentowany rosyjski film „Zanim noc nas nie rozdzieli”.

Tym razem w Gdańsku odbędzie się także gotowanie na żywo z Tomaszem Jakubiakiem z Kuchnia +.

Filmu przepełnionego smakowitymi daniami zdecydowanie nie powinno się oglądać z pustym żołądkiem, dlatego przed projekcją w gdańskim Multikinie Tomasz Jakubiak ugotuje potrawy nawiązujące do tej produkcji, a uczestnicy spotkania zostaną zaproszeni na degustację.

Ceny biletów:
Bilet normalny – 20 pln
Bilety Facebookowe – 16 pln

Z tej okazji mam dla Was konkurs.  Do wygrania jedno podwójne zaproszenie na Kino od Kuchni w Multikinie w Gdańsku (24 lipca o 20:00).

Co trzeba zrobić by wygrać?

W komentarzu pod tym postem należy napisać z czym kojarzy Wam się Rosja.

Na odpowiedzi czekam do 20 lipca do 22:00.

Infotix-Kino_od_kuchni-lipiec

Leave a comment

  1. Piękny kraj…Kojarzy mi się z Matrioszką która siedzi w bani(sauna, coś w deseń fińskiej),pije wódkę zajadajac chlebem borodinskim(taki czarny z kminkiem) z czerwonym kawiorem;) A tak naprawdę to bliny z czarnym kawiorem albo okroszka(chłodnik)…Mniam

  2. Moja Rosja ma dwa oblicza – pierwsze to oligarchiczne, którzy jeżdżą po Twerskiej autami o przyciemnianych szybach aby wieczorem zaparkować pod najdroższymi restauracjami a tam raczyć się kawiorem popijając go najdroższym szampanem. Ale jest też to drugie oblicze, bardziej swojskie, więc bliższe sercu. To drugie oblicze to babuszka, która wyjmuje świeżo upieczony chleb z pieca i chociaż nie ma nic prócz tego chleba (no i pewnie ogóreczków i wódeczki ;)) to gościna u niej będzie o niebo lepszą niż ta w najdroższej restauracji, bo Rosja to przede wszystkim jej mieszkańcy, którzy potrafią być najwspanialszymi gospodarzami.
    PS Kulinarnie Rosja jednak kojarzy mi się z jedną, wspaniałą rzeczą – siecią Kroszka-Kartoszka, gdzie można zjeść ziemniaki podane z różnymi dodatkami i sosami 🙂 Brzmi banalnie, ale jakie jest pyszne!

  3. Rosja to mentalność. To nie tylko obszar, na którym żyje konkretna ilość ludzi. Dla mnie Rosja to miejsce, gdzie stykają się sprzeczności.
    To kraj z historią, która nauczyła ludzi doceniać te rzeczy najmniejsze i najdrobniejsze, o które w wielu innych krajach już się nie dba. Rosja kojarzy mi się z prawdziwością, z ludźmi szczerymi, zmęczonymi życiem, ale uśmiechniętymi i żyjącymi w gronie najbliższych, którzy są dla nich całym światem. Rosja to miejsce, gdzie ludzie nauczyli się żyć w zgodzie z naturą, a nie zwalczać jej na przeróżne sposoby.
    W Rosji ogromnie ważne jest jedzenie, które w ruskim (nie rosyjskim) domu stanowi ważną część wielu obrządków i przygotowywane jest z z myślą o tradycji i kulturze, dzięki czemu można poczuć obecność bliskich, którzy tak bardzo dbali o te tradycje. Rosja to kraj, w którym w każdym zwykłym domu można zobaczyć te wartości, które drogie są dla każdego prawdziwego Rosjanina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.